by Unknown author

Renault Scenic Biegi Nie Wchodza

Renault Scenic Biegi Nie Wchodza. Wczoraj miałem taki przypadek ale pomęczyłem trochę pedał sprzęgła i normalnie mogłem zmieniać biegi dojechałem do domu i aż do rana. Jest taka możliwość, zdarza się bardzo rzadko, ale doświadczyłem takiego przypadku.

Renault Scenic nie wymaga wkładu finansowego Łęczna
Renault Scenic nie wymaga wkładu finansowego Łęczna from sprzedajemy.pl

Od ok 2 tygodni są duze trudności z wrzucaniem jedynki i dwójki. Może ktoś podpowie jak coś podregulowac aby biegi lepiej wchodziły. Był to jednak silnik o dużo większej mocy niż w lagunie, mianowicie skrzynia uległa uszkodzeniu i się zablokowała a silnik przekrecil tarcze odrywając powierzchnię.

Nie Ma Siły Żeby Wrzucić 1 Czy 2 Bieg.

Biegi tobie wchodza elegancko, bo nic nie hamuje kol zebatych (zerwana tuleja) i do tego skrzynia posiada synchronizatory. Może mi ktoś pomoże niedawno coś się porobiło , że mam problem w włączeniem biegów i odtyczy to najbardziej biegu wstecznego , przy wyłączonym silniku nie ma tego problemu biegi wchodza bez problemu. Scenic ii ph i ciężko wchodzą biegi.

Przy Jeździe Na Wstecznym Po Chwili Czuć Zapach Palenia Sprzęgła.

Był to jednak silnik o dużo większej mocy niż w lagunie, mianowicie skrzynia uległa uszkodzeniu i się zablokowała a silnik przekrecil tarcze odrywając powierzchnię. Renault scenic ii grand 1,9 dci 2005r. Renault scenic ii 1.9 dci 120km 6 biegów witam dzisiaj odpalam auto włączam wsteczny i jakiś dziwny odgłos i od tej pory nie wchodzi jedynka i dwójka.

Przyjęło Się Mówić, Że Olej W Skrzyni Nie Powinien Być Wymieniany, A Jego Sprawność Jest Przewidziana Na Cały Okres Eksploatacji Skrzyni Biegów.

Jak w temacie nie wchodzą biegi na zapalonym silniku a jak zgaszę to wszystkie biegi można wbic. Problem ze zmianą biegów może powodować niski poziom oleju w skrzyni, zużyte synchronizatory, uszkodzona pompa lub linka sprzęgła, a także sam czujnik światła stop. Z tej strony z której się kręci jest uszkodzenie.

Może Ktoś Podpowie Jak Coś Podregulowac Aby Biegi Lepiej Wchodziły.

To samo sprawdź z drugiej strony. Co ciekawe biegi dobrze wchodzą gdy samochód jes. Jazda z niesprawną skrzynią biegów może doprowadzić do bardzo kosztownej usterki, dlatego najlepiej jak najszybciej umówić się do warsztatu na kontrolę.

Renault Scenic Ii Grand 1,9 Dci 2005R.

Jak jadę i wrzucam 2 bieg to wchodzi z takim zgrzytem, na innych biegach też za rewelacyjnie nie jest. Zdarza się że biegi wchodzą gładko, czasem czuc opór, a czasem w ogóle nie chcą wejść i wtedy trzeba wrzucic inny bieg, potem wrocic. Tuleja do wymiany, tylko nie sprawdzaj co chwile, bo objedziesz frezy ze skrzynki.

Leave a Reply